Blog - En Güncel Haberler

Acil çıkış armatürü, binadaki aydınlatmalar devre dışı kaldığında devreye girerek insanların güvenli bir çıkış yapmalarını sağlamaktadır. Kullanım alanları ve amaçları ile farklı modelleri bulunan acil çıkış armatürleri hastaneler, huzurevleri, okullar, oteller, yüksek yapılar, yer altındaki yapılar ve penceresiz binalarda ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. 

Elektrik kesintisi olduğunda ya da yapısı gereği karanlık olan yapılarda çıkışın nerede olduğunu göstermek amacıyla kullanılan acil çıkış armatürleri, kriz anında çok faydalı olmaktadır. Kalabalık insan topluluğuna çıkışı gösterme görevi bulunmaktadır. Deprem, yangın, su baskını ya da bunun gibi can güvenliğini tehlikeye atan durumlarda binadan güvenli ve hızlı bir çıkış yapmalarını sağlamaktadır. Acil durumlarda kişilerin çıkışı bulmasını sağlamasının yanında elektrik kesintilerinde ortamı da aydınlatmaktadır. 

Acil Çıkış Armatürlerinin Özellikleri

Acil çıkış armatürleri elektrik varken isteğe bağlı yanmakta, ancak elektrikler kesildiğinde içinde bulunan bataryadaki enerjiyi kullanarak çalışmaya devam etmektedir. Pilli modelleri de bulunmaktadır. Sisteminde ise genellikle LED ışık tercih edilmektedir. Acil durumlarda yanan ve sürekli yanan iki farklı modeli bulunmaktadır. Bu da kullanım amacına göre belirlenmektedir. Acil durumda devreye giren acil çıkış armatürleri 1 saat, 1.5 saat, 2 saat ve 3 saat yanan modelleri mevcuttur. 

Acil yönlendirme armatürleri, gündelik hayatta gerekli değilmiş gibi gözükse de acil durumun ne zaman yaşandığı ve bu cihazlara ne zaman ihtiyacın olacağı bilinmemektedir. Yangın, deprem ya da elektrik kesintisi durumlarında panik havasını engelleyerek daha büyük sorunların ortaya çıkmasını engellemektedir. Bu yüzden konumu da acil çıkışın hemen yakınında bulunmalıdır. Kişinin binadan hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye edilmesini sağladığında, acil çıkış armatürleri görevini tamamlamış olacaktır.

İzmir’de yangın söndürme sistemleri alanında uzun yıllardır hizmet veren KRC Yangın, kullandığı cihazlarda en yeni teknolojiyi tercih etmekte, en modern ekipmanları müşterilerine sunmaktadır. Acil çıkış armatürünün yanı sıra yangın söndürme ürünleri ve ikaz sistemlerinde de profesyonel bir hizmet sunmakta, ihtiyaç ve beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır. Eğer KRC Yangın’ı tercih etmek ve ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz www.krcyangin.com web sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.