Blog

Yangın Alarm Türleri ve Çalışma Şekilleri

Yangın Alarm Türleri ve Çalışma Şekilleri

Yangın güvenlik sistemleri yangın söndürme sistemlerinin aksine herhangi bir yangın ya da kaza durumunda ortamdaki insanların tahliyesini sağlamak amacıyla tasarlanan ikaz sistemleridir.
konvansiyonel yangın paneli

Konvansiyonel Yangın Paneli Nedir?

Konvansiyonel yangın paneli ihbar mekanizmasına bağlı bir sistemdir. Zone olarak adlandırılan elemanların topladığı gruba denmektedir. Her ortama birden fazla yangın ihbar butonu veya dedektörü bağlanabilir.
duman dedektoru, duman dedektoru izmir, sensorlu duman dedektoru

Duman Dedektörleri

Duman dedektörü günümüzden sıklıkla kullanılan birçok standart yangın alarm sisteminin temel öğelerindendir. Duman dedektörü dumanı algılayan ve bildirimini yapan, gerekli tedbirlerin alınmasına ön ayak geliştirilmiş bir cihazdır.
Analog Adresli Alarm Sistemleri

Analog Adresli Alarm Sistemleri

Hızlı hava hareketleri ve kirlenme, sigara dumanı vb. yangın durumuna benzetilen durumlarda yanlış alarm verebilen dedektörlerin zayıflıklarını gidermek amacıyla analog adresli alarm sistemleri ortaya çıkmıştır. 
yangın algılama sistemleri,Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri,Analog Adresli Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sireni Nedir?

Yangın alarm sisteminin önemli donanımlarından birisi olan yangın sireni, binalarda meydana gelebilecek yangınlarda, daire sakinlerini uyarmak için kullanılan yangın alarm sirenidir. Şiddetli bir ses çıkararak çevreyi de uyarmaktadır.
Duman Dedektörü Nasıl Çalışır? Çeşitleri Nelerdir?

Duman Dedektörü Nasıl Çalışır? Çeşitleri Nelerdir?

Yangın algılama sistemlerinin temel bileşenlerinden birisi olan dedektörler hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Bir ortamda oluşan yangını henüz ilk saniyelerde algılayan duman dedektörleri, yangın algılama santraline hızlı bir şekilde haber vermektedir.
acil yönlendirme levhaları, acil yönlendirme levhalarının önemi

Acil Yönlendirme Levhalarının Önemi

Krc Yangın acil yönlendirme levhaları kamu kurumlarının ortak ve aktif kullanım alanlarında park ve iş merkezleri gibi birçok yerlerde kullanılan adından da anlaşılacağı üzere yön vermek amacıyla kullanılan malzeme türüdür. 
adresli dedektörler, teknim adresli dedektör

Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri

Konvansiyonel yangın alarm sistemleri daima bir bölge hattına bağlı olarak çalışan sistemlerdir. Bunun yanında yangın alarm dedektörleri ve yangın alarm butonu gibi ekipmanlarda bir bölge hattına bağlıdır.
UB-51 KÜÇÜK TİP MALZEME DOLABI ,yangın dolabı, yangın malzeme dolabı

Yangın Malzeme Dolabının Önemi

İçerisinde yangına müdahale için tüm ekipmanların bulunduğu ve olası bir yangın esnasında eğitimli kişilerce kullanılmak üzere tasarlanmış donanımlı bir üründür. Yangın malzeme dolabı içerisinde
yangın algılama sistemleri,Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri,Analog Adresli Alarm Sistemleri

Yangın Algılama Sistemleri Nelerdir?

Hayati bir koruma sağlayan yangın algılama sistemleri, alanının belkide en iyisi olarak bilinmektedir. Bundan dolayı herhangi bir hata veya aksaklığın bile olmaması gereken yangın algılama sistemlerinde
yangın çıkış kapısı acil çıkış kapısı

Yangın Çıkış Kapısı (Acil Çıkış Kapısı)

Yangının çıktığı ortam ile irtibatı kesmek için bütün yangın çeşitlerine göre özel üretilen, ortamda kişilerin ve binanın güvenliğini sağlayan kapılara yangın kapısı denilmektedir. Yangın kapıları, yangının kontrol
Acil Çıkış Aydınlatması Ne İşe Yarar?

Acil Çıkış Aydınlatması Ne İşe Yarar ?

Ani bir elektrik kesintisi nedeniyle herhangi bir mekanda ışıkların kapanması durumunda devreye girecek biçimde tasarlanan Acil Çıkış aydınlatması, bağımsız veya pil destekli bir şekilde çalışan ışık
Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazı Nedir?

Yangın Söndürme Cihazları: Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazı Nedir?

En temel yangın söndürme sistemleri, yangın söndürme cihazlarıdır. Bu cihazlar, içerdiği malzemeler ve kimyasal birleşimler sayesinde ısı ve oksijen arasındaki
Yangın Dolapları Neden Önemlidir ve Çeşitleri Nelerdir?

Yangın Dolapları Neden Önemlidir ve Çeşitleri Nelerdir?

Olası bir yangın tehlikesinde itfaiyenin yangın bölgesine ulaşması hayati öneme sahiptir. Cadde ve sokakların dar olması, araç park alanlarının olmaması ve araçların yol
Yangın Acil Çıkış Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürleri Neden Önemlidir

Yangın Acil Çıkış Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürleri Neden Önemlidir?

Küçük veya büyük bölgelerde nesnelerin ve/veya çevrelerinin görülebilmesi için ışıklandırmasına aydınlatma olarak tanımlanmaktadır.