Yangın Acil Çıkış Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürleri Neden Önemlidir?

Küçük veya büyük bölgelerde nesnelerin ve/veya çevrelerinin görülebilmesi için ışıklandırmasına aydınlatma olarak tanımlanmaktadır. Acil çıkış aydınlatma ve yönlendirme armatürleri ise  yangın, deprem gibi olası acil durumlarda elektriklerin kesilmesiyle devreye girecek şekilde tasarlanmış, çoğu zaman insanları acil çıkış kapısına yönlendiren, pil destekli olduğu için bağımsız olarak çalışabilen aydınlatma sistemleridir.

Acil çıkış aydınlatma ve yönlendirme armatürleri, yangın söndürme sistemleri içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü okul ve özel kurs merkezlerinden hastane, veteriner ve diğer sağlık merkezlerine, AVM ve alışveriş mağazalarından iş merkezi, ofis gibi iş yerlerine, belediye gibi resmi kurum binalarından apartman gibi özel mekanlara kadar her yerde olası acil durumlarda kullanılmak amacıyla belirlenen kritik noktalara takılması zorunludur. Özellikle kalabalık kapalı mekanlarda aniden ortaya çıkması nedeniyle paniğe ve izdihama neden olan yangın, deprem gibi istenmeyen durumlarda acil çıkış aydınlatmaları ve yönlendirme armatürleri hayati öneme sahiptir.

İzmir’de yangın söndürme sistemleri alanında faaliyet gösteren KRC Yangın, iç ve dış ortamlarda kullanılmak üzere geliştirilen farklı özelliklere sahip acil çıkış aydınlatması ve yönlendirme armatürü modelleri ile konuyla ilgili tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. KRC Yangın’ın acil çıkış aydınlatması ve yönlendirme armatürü modellerini incelemek ve yangın söndürme sistemleri içinde yer alan diğer ekipmanları hakkında daha fazla bilgi edinmek için krcyangin.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.