Blog - En Güncel Haberler

Yangın, günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan, can ve mal kaybını ciddi boyutlarda tehdit eden bir sorundur. Çıkan orman yangınlarının dışında, yaşam alanlarında ihmalsizlik ve dikkatsizlikten defalarca yangın çıkmaktadır. Oldukça sık karşılaşılan yangınlardan kaçınmak ya da etkisini azaltmak için alınabilecek birçok tedbir ve önlem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de acil çıkış armatürüdür. Bir yapının aydınlatma sisteminde meydana gelen elektrik kesintisi ya da arıza durumunda devreye giren yangın armatürleri, kriz anında çıkışın nerede olduğunu göstererek büyük bir arbedenin yaşanmasını önlemektedir. Özellikle yangın ve deprem gibi acil durumlar esnasında hayati bir görevi olan yangın armatürleri, insanların olası tehlikelerden korunmasını sağlamaktadır.

Bir binada çıkan yangın esnasında, eğer elektrikler de kesildiyse, kargaşa ve panik havasının maksimumda olması normaldir. Çıkışın bulunamadığı durumlarda, çok daha büyük problemler ortaya çıkabilmektedir. Acil aydınlatma armatürü, kaçış yollarını göstermekte, insanların binadan güvenle çıkabilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden bu aydınlatmalar, doğru bir yönlendirme yapabilmesi için çıkış kapılarının üstüne yerleştirilmelidir. Yangın ya da deprem gibi acil durumlarda binadan tahliyeyi kolaylaştıran armatürler, özellikle yüksek binalarda ve kalabalık grupların olduğu yerlerde önemi çok daha iyi anlaşılmaktadır. Aydınlatmanın floresan ya da pille yapıldığı modelleri bulunmakta, bu modeller de maliyet ve verimlilik açısından birbirinden farklılaşmaktadır.

Acil Çıkış Armatürleri Nerede Kullanılır?

Acil çıkış armatürleri, bina elektriğinin gittiği esnada devreye girmekte, çıkış kapısını ve merdivenlerini aydınlatmaktadır. Bu yüzden toplum güvenliği açısından da bir hayli önemlidir. AVM’ler, oteller, ofisler, iş yerleri, okullar, hastaneler ve fabrikalar gibi toplu alanlarda olası bir durumda tehlikeyi önlemektedir. Türkiye’de, binaların yangından korunması için acil çıkış armatürlerinin kullanılma şartı olmakta, bu konu ile ilgili yönetmelikler bulunmaktadır.

KRC Yangın, kurulduğu ilk günden itibaren ihtiyaca yönelik hizmet vermekte, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini en doğru ve en hızlı şekilde karşılamaktadır. Yangın algılama sistemleri ve yangın söndürme sistemleri sektöründe öncü pozisyonda olan KRC Yangın, yenilikçi ilkesi sayesinde teknolojiyi yakından takip etmekte ve ürünlerine entegre etmektedir. Bu ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve KRC Yangın kalitesine yakından şahit olmak isterseniz www.krcyangin.com web adresini ziyaret etmeniz yeterlidir.