Yangın Söndürme Cihazları: Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazı Nedir?

En temel yangın söndürme sistemleri, yangın söndürme cihazlarıdır. Bu cihazlar, içerdiği malzemeler ve kimyasal birleşimler sayesinde ısı ve oksijen arasındaki bağlantıyı kesmeyi sağlayan basınçlı cihazlardan oluşmaktadır. Farklı ölçülerde ve özelliklerde üretilen yangın söndürme cihazları, özellikle yangının başlangıç aşamasında yangına ilk müdahale oldukça etkili olan yangın söndürme sistemleri arasında yer almaktadır.

Yangın söndürme cihazları sahip oldukları özelliklere göre farklı türlerde üretilebilmektedir. Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazı da yangın söndürme cihaz çeşitleri arasında yerini almaktadır. ABC Tozlu yangın söndürme olarak da isimlendirilen  Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları, A, B ve C tipi yangınların metal ve elektrik yangınları haricindeki tüm yangınlarda kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan çok amaçlı yangın söndürme tozları içermektedir. Amonyum-fosfat kimyasal malzemelerin içerisinde bulundurduğu basınçlı yapısı sayesinde ısı ile oksijen arasındaki bağlantıyı kesmek için kullanılmaktadır. Ancak toz maddelerin yangın üzerinde soğutma etkisinin bulunmaması nedeniyle doğru şekilde kullanılmadığı takdirde yengının tekrardan alevlenmesi mümkün olabilmektedir.

İzmir’de yangın söndürme sistemleri alanında faaliyet gösteren KRC Yangın, farklı ölçülerde ve özelliklerde yangın söndürme cihazının satışını yapmaktadır. Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları ve diğer yangın söndürme cihazları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için krcyangin.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.