Blog - En Güncel Haberler

Yangın sireni, ortaya çıkan bir yangını önceden fark edebilmeyi sağlar. Alevler yükselip müdahale edilemeyecek seviyeye gelmeden devreye girerek bina içindekileri uyarmaktadır. Yangından dolayı can kaybının yaşanmaması ve hasarın en az olması için yangın sireninin sorunsuz çalışması gerekmektedir. Yangından mümkün olan en az hasarla çıkmak için yangın öncesi tedbirlerin en iyi şekilde alınması gerekmektedir. 

Isı ya da duman hassasiyetine sahip dedektörler aracılığıyla devreye giren yangın sirenleri, binanın her noktasına net bir şekilde duyulması için oldukça yüksek bir ses çıkarmaktadır. Her binada olması gereken yangın yönetmeliğine uygun olarak monte edilmesi, dikkat edilmesi gerekilen bir husustur. Bu yönetmelikte yangın sireninin yerden 150 cm yükseklikte ve binanın kendi gürültüsünün 15 desibel daha yüksek ses seviyesinde olması gerekmektedir. 

Yangın Sireninin Özellikleri

Yangın sireninde olması gereken en önemli özellik, ısı ya da dumanı mümkün olan en hızlı şekilde algılaması ve uyarıyı hızlı bir şekilde vermesidir. Hem yangının hem de can ve mal kayıplarının gidişatını değiştirecek kadar önemli olan yangın sirenlerinde alarm özelliği taşıyan bir ses tonu kullanılmalıdır. 

Yangın sirenleri kendi içinde harici ve dahili olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Harici sirenler, yapının dışında kullanılan ve çevreden duyulabilen sirenlerdir. Binadaki kimse gerekli adımları atmasa dahi çevredekilerin duyup gerekli birimleri araması sağlanır. Dahili yangın sirenlerinde ise yapı içinde bulunan kişileri uyarmak amacıyla kullanılır. Binanın her katına kurulmalı, bakımları ise düzenli bir şekilde yapılmalıdır. 

Yangın sistemlerinin en önemli ekipmanlarından biri olan sirenlerin kurulması için profesyonel bir ekip tercih edilmelidir. Can ve mal kayıplarını önlemek için gerekli olan bu sistem için deneyimli ve bilgi birikimi yüksek bir markayla çalışmak daha garantilidir. KRC Yangın, bu alandaki tecrübesi ve memnuniyet oranı ile İzmir’de akla ilk gelen isimlerdendir. 


KRC Yangın, yangın söndürme sistemleri sektöründe uzun zamandır faaliyet göstermektedir. Kaliteli hizmet anlayışı ve profesyonel iş süreci ile tüm yapı ve yaşam alanlarına gerekli tedbirleri en iyi şekilde aldırmaktadır. Yangın sireni, yangın dolabı, yangın algılama sistemi, yangın kapıları, yangın tüpleri ve bunun gibi tüm ürün, cihaz ve ekipmanlar, müşterinin ihtiyaç ve beklentisine uygun olarak sunulmaktadır. Acil çıkış aydınlatma armatürü, yangın söndürme ve ikaz sistemleri alanlarında hizmet sunarken en yeni teknolojiyi kullanmaktadır. Hakkımızda daha detaylı bilgi almak, ürün ve hizmetlerimizi yakından incelemek isterseniz www.krcyangin.com web adresini ziyaret edebilir; bizimle iletişime geçebilirsiniz.