Konvansiyonel Yangın Paneli Nedir?

Konvansiyonel Yangın Paneli Nedir?

Konvansiyonel yangın paneli ihbar mekanizmasına bağlı bir sistemdir. Zone olarak adlandırılan elemanların topladığı gruba denmektedir. Her ortama birden fazla yangın ihbar butonu veya dedektörü bağlanabilir. Herhangi bir yangın algılandığında veya ihbar tuşuna basıldığında dedektörler sisteme bağlantılı bir şekilde olduğu için panele bildirim göndermektedir. 

Konvansiyonel Yangın Paneli Özellikleri

Krc yangın panelleri, 8 zone girişlidir. İsteğe bağlı olarak 24 zone’a kadar genişletilmektedir. Krc yangın konvansiyonel yangın panelleri gaz algılama dedektörlü bağlantıları ile olası gaz kaçaklarında uyarı oluşturarak sistemi harekete geçirir. Yangın ihbar durumunda can ve mal kaybının yaşanmaması adına elektrik, gaz gibi tehlikeli birimlerin aktifliğini devre dışı bırakır.

Konvansiyonel Yangın Paneli Kurulumu

Konvansiyonel yangın paneli kurulumu öncesinde sistemin kurulacağı alanda derinlemesine bir keşif yapılmaktadır. Bu noktada; panel noktaları, dedektör sayıları ve montaj yerleri belirlenmektedir. Belirlenen noktalara sistem kurulumu ve montajı gerçekleştirilmektedir. 

Montaj sonrasında sistemin çalışabilirliği test edilir. Algılama elemanları yangını algılama ve ihbar etme hızı, alarm şekli ile birlikte hız testi yapılır. Kullanıcının mal ve can güvenliğini göz önünde bulundurarak korunması adına önemli olan bu test sürecinin yapılmasından sonra sistem teslimatı yapılır. 

Yangın söndürme sistemleri alanında İzmir’de faaliyet gösteren KRC Yangın,  ‘Adresli Yangın Algılama Sistemleri’ ve ‘Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri’ olmak üzere iki farklı özellikte yangın algılama sistemlerinin satışını yapmaktadır. Yangın algılama sistemleri ve diğer yangın söndürme sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için krcyangin.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.