Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri

Konvansiyonel yangın alarm sistemleri daima bir bölge hattına bağlı olarak çalışan sistemlerdir. Bunun yanında yangın alarm dedektörleri ve yangın alarm butonu gibi ekipmanlarda bir bölge hattına bağlıdır. Bu tip yangın alarm sistemleri bölge tespit yoluyla yangının kaynağını bulma hususunda oldukça etkilidir.

Bir diğer yangın alarmı ise adresli yangın alarm sistemleridir. Konvansiyonel yangın alarm sistemlerinden farkı, yangın alarm dedektörü bir çevrim hattına bağlanarak yangının kaynağının noktasal olarak tespit edilmesi sağlanır. Büyük ve karışık yapılarda, yangın uyarısının doğru bir şekilde hangi cihazdan geldiğini belirlemek için adresli yangın alarm sistemleri tercih edilmektedir.

Yangın alarm sistemleri, seçilen sistemlerin özelliğine göre de fiyat kısmında değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda yangın dedektörleri, hassas duman algılama özelliğine sahiplerdir. Bu tür durumlarda yangın alarmının nasıl kapatıldığını merak edenler için, kontrol paneli üzerinden şifre girişi yaparak ikaz sirenini kolaylıkla durdurabilirler.
Sistem dahilinde kullanılan ekipmanlar şunlardır;

  • Duman Dedektörleri
  • Isı Dedektörleri
  • Beam Dedektörleri
  • Yangın Butonları
  • Yangın Sirenleri
  • Yangın Flaşörleri

İzmir’de yangın söndürme sistemleri alanında faaliyet gösteren KRC Yangın, iç ve dış ortamlarda kullanılmak üzere geliştirilen farklı özelliklere sahip acil çıkış aydınlatması ve yönlendirme armatürü modelleri ile konuyla ilgili tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. KRC Yangın’ın acil çıkış aydınlatması ve yönlendirme armatürü modellerini incelemek ve yangın söndürme sistemleri içinde yer alan diğer ekipmanları hakkında daha fazla bilgi edinmek için krcyangin.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.