Acil Yönlendirme Levhalarının Önemi

Krc Yangın acil yönlendirme levhaları kamu kurumlarının ortak ve aktif kullanım alanlarında park ve iş merkezleri gibi birçok yerlerde kullanılan adından da anlaşılacağı üzere yön vermek amacıyla kullanılan malzeme türüdür. 

Acil yönlendirme levhaları: Fabrikalarda, han/iş merkezlerinde, ofislerde ve kamu kurumlarının girişlerinde bulunmaktadır. Genellikle alüminyum malzemelerden üretilmektedir. Acil yönlendirme levhaları kullanılan malzemenin kalitesine göre çeşitli fiyat aralıklarıyla karşımıza çıkmaktadır.

Acil yönlendirme levhalarını önemli kılan yönetmelik maddelerinden bazıları:

–  Acil durum kaçış yollarının ve kaçış merdivenlerinin yönlendirme levhalarının aydınlatılması yangın yönetmeliğine göre şarttır.

– Acil yönlendirme levhaları yerden 200 cm ile 240 cm yüksekliğe yerleştirilmelidir.

–  Acil yönlendirme levhaları, acil durum halinde bina içerisindeki her bir noktadan planlanan çıkış yolu bina içindekilere gösterilmek üzere acil durum çıkış işaretlerinin yerleştirilmesi şarttır.

-Acil yönlendirme levhaları ile insanların kaçış yollarında yönlendirme işareti dışında, kaçış yönüyle alakalı tereddüt ve karışıklık oluşturacak hiçbir ışıklı işaret ya da nesne bulundurulmamalıdır.  

İzmir’de yangın söndürme sistemleri alanında faaliyet gösteren KRC Yangın, iç ve dış ortamlarda kullanılmak üzere geliştirilen farklı özelliklere sahip acil çıkış aydınlatması ve yönlendirme armatürü modelleri ile konuyla ilgili tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. KRC Yangın’ın acil çıkış aydınlatması ve yönlendirme armatürü modellerini incelemek ve yangın söndürme sistemleri içinde yer alan diğer ekipmanları hakkında daha fazla bilgi edinmek için krcyangin.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.